czwartek, 3 sierpnia 2017

AC 3-40 (Kamaz 43502) 1:43 PAO-KAMAZ

     Pojawienie się na blogu większej ilości samochodów pożarniczych zapowiadałem już jakiś czas temu. Trzymając się tego założenia chciałbym pokazać Wam dzisiaj kolejny piękny wóz strażacki i jednocześnie kolejnego Kamaza w zbiorze Muzeum 1:43. Model, który widzicie na zdjęciach pojawił się już w zapowiedziach na moim fejsbukowym profilu i choć w rubryce „Nowość w kolekcji” widnieje nieco inny Kamaz, na prośbę jednego z czytelników, zacznę od prezentacji modeli strażackich.


     Jak już pewnie wiecie, są dwa. Na pierwszy ogień, pójdzie lżejszy z nich AC 3-40 na podwoziu Kamaza 43205. Samochodzik wyprodukowany został na potrzeby nowej serii PAO-KAMAZ, jednak na pudełku widnieje logo wspominanej już wielokrotnie na łamach tego bloga AutoHistorii (Aist). Zarówno linia PAO-KAMAZ jak i Aist są przemysłowymi odpowiednikami znacznie droższych modeli Start Scale Models. Podobnie jak w przypadku opisywanego wcześniej modelu Kamaza 43118, tak i dzisiejsza miniatura ma swój droższy odpowiednik, jednak różnice w modelu budżetowym, a jego droższym bliźniakiem, są niewielkie. Zapraszam zatem do galerii i oceny mojego nowego AC 3-40 (43502).   
12 komentarzy:

 1. Jak na model budżetowy to prezentuje się bardzo dobrze, wymienić mu wycieraczki na fototrawione i będzie jak SSM:) Miło zaskoczyła zabudowa, chociaż, tak jak kiedyś wspomniałeś, jest z niemalowanego plastiku, jednak ładnie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całość jest zrobiona zaskakująco dobrze. Ładnie napisał kilka komentarzy niżej kolega DIEcaST, że budżetowe wydaje się samo opakowanie;) to najlepsza definicja tego modeliku;)

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 2. Potężna i imponująca maszyna!

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotrze, potężne maszyny pokaże niedługo;) imponująca - zgadzam się, to naprawdę fajny model;)

   pozdrawiam;)

   Usuń
 3. Przyjemnie wyglądająca miniatura. Patrząc na nią mam wrażenie że typowo budżetowe to jest chyba tylko opakowanie. ;)


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, cieszę się, że modelik się podoba. Moją uwagę przykuł już dość dawno i z niekrytą radością prezentuję go na blogu;)

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 4. Trudno się zorientować, że to nie SSM :)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poniekąd to jest SSM, ale w nieco tańszym wydaniu;) nie mniej jednak, nie wiem czy w tym przypadku warto dopłacać drugie tyle za fototrawione wycieraczki i kilka smaczków.

   Pozdrawiam:)

   Usuń
 5. Szymon, piękny wóz strażacki; miniaturowy bardzo szczegółowo.
  Ponadto, jest to Kamaz!
  Przytulić!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Juanh, tak to bardzo udana miniaturka;) a zobacz, co dzisiaj udało mi się znaleźć:

   http://www.ritmonexx.ru/KAMAZ-4326-KAMAZMaster-506-p-39027.html

   chyba się rozchorowałem ;)

   pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 6. Sorprendentes y muy bien hechos, estos camiones a nosotros los occidentales nos resultan muy exóticos e interesantes. Tampoco conocemos, o al menos yo, el fabricante de estas miniaturas tan buenas.

  Envidio tu colección, amigo!

  Saludos!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anotnio, PAO-KAMAZ es totalmente una nueva marca en el mercado. Algo así como distribuidor modelos. Tengo una gran esperanza en un futuro próximo para mostrar otra, Kamaz hermosa;)

   Saludos:)

   Usuń